Eğlence Mekanlarında Yangın Merdiven En Üst Kapasiteye Göre Hesap Yapılmalıdır

heading

Eğlence Mekanlarında Yangın Merdiven En Üst Kapasiteye Göre Hesap Yapılmalıdır, Eğlence mekanları genel olarak insanların toplu olarak bulunduğu ve tek parça bir alanda yer aldığı yapılardır. Bu yapılarda yangın merdiveni tasarımı yapılırken bu nokta göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak bu sayede başarılı sonuçlar elde edilebilir. Mekânda bulunacak kişilerin alkollü olması veya bilincinin yerinde olmaması da tahliyeyi zorlaştırabilir. Bu yüzden çıkış kapıları çok açık şekilde görülebilmeli ve tahliyeyi kolaylaştırabilmelidir. Ancak bu yolla tam anlamıyla güvenli bir yangın merdiveni tasarımı yapılacaktır.

Kalabalık Olabilecek Mekanlarda En Üst Kapasiteye Göre Hesap Yapılmalıdır

Yapılan hesaplarda mutlaka tesisin en üst kapasitesi göz önünde bulundurulmalıdır. Eğlence mekanlarında bazı durumlarda ve özel günlerde normalin üzerinde sayıda kişi kabul edilebilir. Bu yüzden özel günlerde de yangın olabileceği göz önüne alınarak tasarım yapılması gerekiyor. Burada yapılacak tahliyeler için yüksek sayıda kapı ve normalin üzerinde kapasitede yangın merdiveni tasarlanmalıdır. Ancak bu yolla tam anlamıyla güvenli bir yangın merdiveni tasarımı yapılabilir.

Yeterli Sayıda Çıkış Kapısı Yer Alması Gerekiyor

Eğlence mekanlarındaki kalabalık ortam düşünüldüğünde tahliyenin tek bir kapıdan yapılması imkânsız olacaktır. Bu yüzden mutlaka yeterli hatta fazla sayıda kapı kullanılmalıdır. Yangın anındaki panik de göz önünde bulundurularak yangın merdiveni kapısının sayısı artırılmalıdır. İnsanların rahat şekilde tahliye edilmesi ancak bu sayede mümkün olacaktır. Ayrıca bu kapılara ulaşımın da kolay olması gerekiyor ki güvenli ve hızlı bir tahliye gerçekleşebilsin.

Etiketler: Yangın Kapısı - Yangın Kapısı  - Yangın Kapısı  - Yangın Kapısı  - Yangın Kapısı  - Yangın Kapısı  - Yangın KapısıYangın Kapısı - Yangın Kapısı - Yangın Merdiveni - Yangın MerdiveniYangın Merdiveni - Yangın Merdiveni - Yangın Merdiveni - Yangın Merdiveni - Yangın Merdiveni - Yangın Merdiveni - Yangın Merdiveni - Yangın Merdiveni - Yangın Merdiveni - Yangın Merdiveni - Yangın Merdiveni - Yangın Merdiveni - Yangın Merdiveni - Yangın Merdiveni - Yangın Merdiveni